Danes je 3.7.2025

Input:

Ur. l. RS 6010/2006, Pravilnik o poslovnih knjigah in drugih davčnih evidencah za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost, z dne 24.12.2015

Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček. Osnovni predpis je povzet po PISRS (Pravno-informacijski sistem Republike Slovenije). Nadaljnje posodobitve so pripravljene v uredništvu založbe Verlag Dashöfer.
PRAVILNIK
o poslovnih knjigah in drugih davčnih evidencah za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost



Zadnja sprememba
Številka
Veljavno od
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o poslovnih knjigah in drugih davčnih evidencah za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost
3994/2015
24.12.2015
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(1)  S tem pravilnikom se določajo vrste in način vodenja poslovnih knjig in evidenc, ki jih morajo voditi fizične osebe, ki opravljajo dejavnost (v nadaljnjem besedilu: zavezanci).
(2)  Za osebe iz prvega odstavka tega člena se glede vodenja poslovnih knjig in evidenc, sestavljanja letnih poročil, knjigovodskih listin, dostopnosti do poslovnih knjig in poročil, uporabljajo zakon, ki ureja gospodarske družbe, v delu, ki se nanaša na podjetnika, slovenski računovodski standard, ki določa računovodske rešitve pri samostojnih podjetnikih posameznikih, slovenski računovodski standardi in ta pravilnik.
(3)  Zavezanci morajo o izbranem sistemu vodenja poslovnih knjig (dvostavno ali enostavno knjigovodstvo) ob začetku poslovanja obvestiti pristojni davčni organ najpozneje v osmih dneh po začetku poslovanja. Zavezanci morajo o spremembi sistema vodenja poslovnih knjig obvestiti pristojni davčni organ najpozneje do 31. decembra tekočega leta za naslednje davčno leto. Med letom se izbrani sistem vodenja poslovnih knjig ne sme spremeniti.
2. člen
(1)  Če morajo osebe iz prejšnjega člena po
Najbolj brani članki
več člankov
Najbolj priljubljeni seminarji

Obračunavanje plač in drugih prejemkov v javnem sektorju z novostmi v 2025

Na seminarju vas bomo seznanili z obračunom plač za negospodarstvo, ki ima svoje posebnosti ter zakone, na katere je potrebno paziti. S 1. 1. 2025 nas je pričakalo kar nekaj sprememb, ki jih morate poznati in upoštevati pri nadaljnjem delu. Dočakali smo namreč nov Zakon o skupnih temeljih sistema plače v javnem sektorju, ki na novo postavlja plačni sistem v javnem sektorju ter nadomešča veljavni Zakon o sistemu plač v javnem sektorju. Pogledali bomo tudi, kako je z letnim dopustom in regresom za letni dopust, delovno uspešnostjo in napredovanjem v 2025.

Več informacij >>>


Financiranje šolskih in obšolskih dejavnosti (šola v naravi, tabori, erazmus+ ,....) v osnovnih in srednjih šolah ter vrtcih po novem, s primerom izračuna

Seminar se bo nanašal na izplačila spremstva strokovnih in drugih delavcev v šoli v naravi, taboru, erazmus+,….) Glede na spremembe kolektivne pogodbe na področju vzgoje in izobraževanja, upoštevanju normativov za spremstvo organiziranih oblik vzgojno -izobraževalnega dela  in pravilnika o financiranju šole v naravi. Katera izplačila pripadajo delavcu za spremstvo otrok za dva ali več dni, poleg dodatka za spremstvo? Kako izračunati strošek šole v naravi ali drugih taborov? Kakšen je strošek učenca na šoli v naravi ali drugih taborih?  

Več informacij >>>